Wybieranie wanny

Autyzm wpływa na każde dziecko inaczej, dlatego trudno jest znaleźć dokładne leczenie, które twoje dziecko potrzebuje, aby poradzić sobie z jego objawami. Jedną rzeczą, która powoduje, że niektóre dzieci z autyzmem (choć nie wszystkie) są problemy z percepcją wzrokową. Używając pewnych standardowych metod, aby poprawić percepcję wzrokową, możesz dać dziecku możliwość wyraźniejszego widzenia świata, ułatwiając naukę i zrozumienie, a także ograniczając niektóre problemy z zachowaniem.

Dzieci autystyczne mają głównie problemy z przeciążeniem i zniekształceniem czuciowym. Są to niektóre z tych samych problemów, z którymi boryka się wiele osób, które nie cierpią na zaburzenie i dostępnych jest wiele opcji leczenia. Osoby z autyzmem często stwierdzają jednak, że nadmierne obciążenie czuciowe świata spowodowane światłem, kolorami, kontrastem, kształtami i wzorami jest zbyt duże, aby można było je obsłużyć, powodując ich ogólne działanie lub zamknięcie. Jest to czasami choroba genetyczna, która jest po prostu wzmacniana przez autyzm, więc jeśli rodzice dziecka mają problemy z czytaniem lub zostali w inny sposób potraktowani z powodu problemów z percepcją wzrokową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziecko również potrzebuje pomocy.

Metoda Irene to jeden skuteczny sposób leczenia zaburzeń percepcji wzrokowej. Ta metoda wykorzystuje kolor, aby stworzyć bardziej zharmonizowany świat. Być może słyszeliście o tych metodach, jeśli ktoś kiedykolwiek zasugerował użycie filtra koloru na stronie podczas czytania, aby móc czytać lepiej i szybciej. Udowodniono, że ta metoda działa, a jeśli twoje autystyczne dziecko jest na poziomie dojrzałości czytania, możesz wypróbować te filtry kolorów, aby zobaczyć, czy istnieje różnica w szybkości i zrozumieniu. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że twoje autystyczne dziecko skorzysta z filtrów kolorów przez cały dzień, a nie tylko podczas czytania. W celu pokonania tego problemu wykonano specjalne okulary z kolorowymi szkłami. Nie każde dziecko reaguje w ten sam sposób na każdy kolor, więc jest procesem prób i błędów, aby dowiedzieć się, który kolor blokuje szkodliwe światło. Możesz również użyć kolorowych żarówek w domu, aby pomóc osobom z autyzmem w problemach z percepcją wzrokową.

Ta metoda pomaga dzieciom w 4 obszarach: percepcji głębi, interakcji społecznych, uczeniu się i fizycznym samopoczuciu. Kolory pomagają dziecku określić, jak daleko on jest od obiektu, a świat staje się bardziej trójwymiarowy, co pomaga w postrzeganiu głębi. Interakcja społeczna również się poprawia, ponieważ dziecko czuje się tak, jakby było w spokojniejszym świecie i może lepiej widzieć i interpretować mimikę twarzy. Kolory umożliwiają uczenie się, zwłaszcza podczas czytania, a ogólnie rzecz biorąc, dziecko czuje się lepiej, ponieważ pomaga zmniejszyć bóle głowy i zawroty głowy. Testując tę technikę i inne, aby pomóc w problemach z percepcją wzrokową, możesz pomóc dziecku lepiej radzić sobie ze światem i jego autyzmem.

lil kim

Links